przejdź do menu przejdź do treści przejdź do kontaktu
Platforma Future Architecture | program wydarzeń z zakresu architektury na 2021 rok

Platforma Future Architecture | program wydarzeń z zakresu architektury na 2021 rok

Platforma Future Architecture zaprasza do udziału w wydarzeniach i spotkaniach organizowanych w 2021 roku w różnych miastach w Europie. Większość wydarzeń odbędzie się w formie online, co zapewni szeroki dostęp publiczności z całej Europy. 


W programie znalazły się m.in.  
Barcelona Architecture Week, organizowany m.in. przez Fundację Mies van der Rohe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-16 maja 2021 r.
Barcelona stanie się centrum działań związanych ze światem architektury i miasta, wykraczających poza granice dyscyplinarne i terytorialne, pobudzając refleksję nad zabudowanymi środowiskami miast i ich wartością, upowszechniając działania architektoniczne, wiedzę i doświadczenia. 

Architecture Film Summer School, organizowane przez włoskie MAXXI National Museum of 21st Century Arts. Wydarzenie zaplanowane jest w okresie 1 czerwca – 13 września 2021.
Warsztaty poświęcone będą krótkometrażowym filmom architektonicznym jako sposobowi eksploracji ekspresyjnych i analitycznych możliwości wideo w celu zbadania architektury i jej wielu implikacji. 

Architecture as a Tool for Care, seria wykładów organizowana przez praską VI PER Gallery. Wydarzenie odbędzie się w okresie od 20 maja do 31 października 2021.
Organizator chce się skupić na najmłodszym pokoleniu kobiet w architekturze i aktualnej rzeczywistości kobiecej praktyki architektonicznej, zwłaszcza w świetle kryzysu zawodów kobiecych w obecnej pandemii.  


Tegoroczny program przygotowany przez członków platformy Future Architecture to wiele ciekawych spotkań, wykładów, konkursów i festiwali.

Więcej informacji oraz opis poszczególnych wydarzeń dostępne są na stronie: https://futurearchitectureplatform.org/

 


Future Architecture Platformto paneuropejska platforma współpracy zrzeszająca muzea architektury oraz festiwale, wydawców, producentów i artystów zajmujących się badaniem i promocją współczesnej architektury oraz jej relacjami z innymi dziedzinami kultury i sztuki. Platforma prezentuje dokonania we współczesnej architekturze, a także organizuje szereg wydarzeń i inicjatyw mających na celu prezentację i rozwój umiejętności młodych architektów.
Platforma Future Architecture działa ze wsparciem programu Kreatywna Europa komponent Kultura

Przeczytaj również: