Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu online w ramach cyklu wykładów eksperckich „Priorytety współpracy europejskiej”!
Celem cyklu wykładów online „Priorytety współpracy europejskiej” jest podniesienie kompetencji i poszerzenie wiedzy potencjalnych wnioskodawców, dotyczącej priorytetów komponentu Kultura w programie Kreatywna Europa. Każde ze spotkań dotyczy wybranego priorytetu – m.in. międzynarodowej współpracy partnerskiej, zielonej transformacji sektora kultury, wykorzystania technologii w kulturze. Nasi eksperci opowiadają o wybranych zagadnieniach i przedstawiają najlepsze praktyki z danego obszaru tematycznego.
Mamy nadzieję, że wykłady zainspirują Państwa do realizacji projektów ze wsparciem programu Kreatywna Europa.
„Strategie włączające jako pole świadomej i twórczej działalności z różnorodnością społeczną” – webinarium
14 maja 2021, godz. 11.00-12.30
Włączanie społeczne poprzez kulturę i sztukę to jeden z priorytetów programu Kreatywna Europa i komponentu Kultura. Zadaniem projektów realizowanych przez sektor kultury w tym obszarze jest ułatwianie integracji społecznej grup zagrożonych wykluczeniem – np. osób z niepełnosprawnościami, migrantów i uchodźców, osób należących do różnego rodzaju mniejszości, wzmacnianie wzajemnego zrozumienia kulturowego oraz sprzyjanie dialogowi prowadzonemu na płaszczyźnie międzyreligijnej, międzykulturowej, uwzględniającej i dającej przestrzeń na różnorodność społeczną i kulturową. Projekty powinny być realizowane nie „dla”, ale „wspólnie z”, dając możliwość zaistnienia, zaangażowania oraz aktywnej i profesjonalnej pracy twórczej w przestrzeni kultury.
Wykład ekspercki Justyny Sobczyk „Strategie włączające jako pole świadomej i twórczej działalności z różnorodnością społeczną” poświęcony będzie aktywnemu włączaniu i angażowaniu w profesjonalną pracę twórczą osób z grup narażonych na wykluczenie bądź wykluczanych z przestrzeni kultury i sztuki.
Justyna Sobczyk – twórczyni warszawskiego Teatru 21, pedagożka teatru, reżyserka, kuratorka, wykładowczyni na Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Universität der Künste w Berlinie – wydział pedagogiki teatru, a także programów Szkoły Liderów „Dwa sektory, jedna wizja” oraz „Laboratorium Innowacji Liderskich”. Tutorka innowacyjnych projektów w programie „Generator Innowacji” w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. Od 15 lat związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Od 2005 roku z zaangażowaniem i pasją działa na rzecz pedagogiki teatru. Od 2014 roku z ramienia Instytutu Teatralnego współkieruje dwuletnimi studiami podyplomowymi „Pedagogika Teatru”, które realizowane są w partnerskiej współpracy z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od stycznia 2020 współtworzy Centrum Sztuki Włączającej – powołanej przez Fundację Teatr 21 społecznej instytucji kultury, dedykowanej sztuce osób z niepełnosprawnościami oraz edukacji włączającej.
Laureatka nagród indywidualnych: „Kamyka Puzyny” przyznawanego przez miesięcznik „Dialog” i Instytut Książki (2016) za działalność teatralną i pedagogiczną, łączącą sztukę ze społecznym zaangażowaniem oraz nagrody „Wdechy” wręczanej przez magazyn Cojestgrane24.pl w kategorii „Człowiek roku”, ostatnio wraz z Teatrem 21 otrzymała Paszport Polityki w kategorii „Teatr”.
Spotkanie odbędzie się w formie webinarium w piątek 14 maja 2021 roku w godzinach 11.00-12.30.
Spotkanie nie będzie rejestrowane ani w żaden sposób udostępniane (np. poprzez streaming).
Udział w webinarium jest bezpłatny. Zapisy na spotkanie przyjmujemy do dnia 13 maja br. (czwartek) do godziny 17.00 bądź do wyczerpania miejsc.
REJESTRACJA ZAKOŃCZONA – dziękujemy za zainteresowanie udziałem w spotkaniu.
Informacje o kolejnych wykładach już wkrótce.
Zachęcamy do udziału!