11 kwietnia 2017 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja „Game Story II” organizowana przez Creative Europe Desk Polska oraz Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych.
Tematyka spotkania skupi się wokół gier video, projektów transmediowych oraz obszarów kreatywnej i udanej współpracy między światem filmu i gier. Przedstawiciele m.in. Studia Produkcyjnego Orka oraz Studia Robot Gentleman przedstawią przykłady dotychczasowych dobrych praktyk współpracy między producentami filmowymi i twórcami gier wideo, które zaowocowały hybrydowymi projektami. Podczas spotkania podjęty także zostanie temat nowych rozwiązań biznesowych. Wspólna praca nad projektami międzysektorowymi to w końcu świetna okazja, aby podpatrzeć, jak druga strona wprowadza w życie innowacje, którymi może się później cieszyć zarówno widz, jak i gracz. Dyskusję moderować będzie Jakub Marszałkowski z Fundacji Indie Games Polska.
O nowym trendzie w dziedzinie projektowania gier video – grach zaangażowanych – opowie natomiast autor bloga Jawnesny.pl i dziennikarz magazynu „PIXEL” Paweł Schreiber. „Game Story II” będzie okazją do poszerzenia sieci kontaktów branżowych i wymiany doświadczeń między producentami filmowymi, gier wideo oraz innymi reprezentantami sektora kreatywnego, a także do zaprezentowania projektów cyfrowych gier wideo, które uzyskały wsparcie programów MEDIA i Kreatywna Europa w ramach schematu Development gier wideo skierowanego do niezależnych firm europejskich.
W panelach dyskusyjnych wezmą udział producenci europejskich projektów, które uzyskały wsparcie komponentu MEDIA:
- Stan Just „Promised Land Art Festival” [CD Projekt S.A., Polska]
- Mattias Ljungström „Future Unfolding” [Spaces of Play, Niemcy]
- Nataša Vujnović Sedlar „Chronicles of the Overworld” [Eipix Entertainment, Serbia]
- Brjann Sigurgeirsson „SteamWorld Heist” [Image & Form, Szwecja]
- Mariusz Szypura „Transatlantic” [Telehorse, Polska]
Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny tutaj.
Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Indie Games Polska, projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte w dniu 5 kwietnia. Zapraszamy do śledzenia innych, organizowanych przez nas w przyszłości wydarzeń.