przejdź do menu przejdź do treści przejdź do kontaktu
Skills and Talent Development

Skills and Talent Development

Schemat obejmuje wsparcie organizacji szkoleń i działań mentorskich w celu profesjonalizacji osób zawodowo działających w europejskim sektorze audiowizualnymjest. Celem schematu jest zwiększenie zdolności specjalistów z branży audiowizualnej do dostosowania się do nowych procesów twórczych, rozwoju rynku i technologii cyfrowych, które mają wpływ na cały łańcuch wartości.

Schemat wspiera nowe procesy twórcze, wykorzystanie innowacji cyfrowych w produkcji audiowizualnej i dystrybucji, wykorzystanie narzędzi cyfrowych do produkcji i dystrybucji gier wideo, rozwój nowych modeli biznesowych i poprawa wykorzystania praw własności intelektualnej oraz zielona transformacja.

Działania szkoleniowe i mentorskie mające na celu zwiększenie zdolności profesjonalistów z branży audiowizualnej do dostosowania się do nowych procesów twórczych, rozwoju rynku i technologii cyfrowych, które mają wpływ na cały łańcuch wartości:

  • Wspieranie nowych procesów twórczych (np. kreatywna współpraca, w tym między dyscyplinami, innowacyjne opowiadanie historii łączące różne zestawy umiejętności)
  • Transformacja cyfrowa: szkolenia mające na celu wyposażenie profesjonalistów w całym łańcuchu wartości w najnowocześniejsze narzędzia cyfrowe i analizy danych do kreatywnego opowiadania historii, produkcji, w tym produkcji wirtualnej, postprodukcji lub marketingu, promocji, zaangażowania odbiorców oraz nowych trybów dystrybucji, monetyzacji i eksploatacji.
  • Dostosowanie do nowych trendów rynkowych: w tym rozwój nowych modeli biznesowych i wykorzystanie praw własności intelektualnej (np. remake’i, spin-offy, sequele, merchandising).
  • Gry wideo: szkolenia mające na celu wyposażenie profesjonalistów w najnowocześniejsze narzędzia cyfrowe do tworzenia, rozwoju, produkcji, dystrybucji, promocji i marketingu oraz dostosowywania się do nowych trendów rynkowych.
  • Zielona transformacja przemysłu audiowizualnego: zieloni konsultanci, mający na celu promowanie zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu wartości; szkolenia w zakresie wdrażania planów zrównoważonego rozwoju, w tym korzystania z narzędzi do pomiaru emisji CO2.

Uczestnicy szkoleń i warsztatów:

Profesjo­naliści sektora audiowizualnego, a w szczególności producenci, reżyserzy, scenarzyści, dystrybutorzy, agenci sprzedaży, specjaliści w zakresie filmu ani­mowanego, postprodukcji, a także eksperci w dzie­dzinie prawa i finansów współpracujący z sektorem audiowizualnym.

Wnioskodawcy powinni zapewnić, aby większość uczestników proponowanych szkoleń pochodziła z innego kraju niż kraj wnioskodawcy. Projekty powinny również zapewniać odpowiednią reprezentatywność płci i różnorodność zarówno wśród organizatorów szkoleń, jak i uczestników. Ponadto zachęca się do realizacji projektów skierowanych do kobiet i uczestników o zróżnicowanym i defaworyzowanym pochodzeniu.

Co najmniej 20% całkowitej liczby uczestników musi otrzymać możliwość skorzystania z ulgowej odpłatności.

 

Firmy prywatne, organizacje niekomercyjne, stowarzyszenia, fundacje, NGO, samorządy itp., które są zarejestrowane w jednym z krajów uczestniczących w komponencie MEDIA, a ich właścicielem lub głównym udziałowcem musi być obywatel jednego z tych krajów

ETAP PRZEWIDYWANE TERMINY
Publikacja wezwania do składania wniosków 1 października 2024
Termin składania wniosków 24 kwietnia 2025, do godz. 17:00 czasu brukselskiego
Ocena aplikacji maj-wrzesień 2025
Informacja dla wnioskodawców październik 2025
Podpisanie umowy styczeń 2026
Czas trwania działania  / Okres kwalifikowalności maks. 12 miesięcy
Początek działania Data podpisania umowy lub – w przypadku uzasadnionej przez aplikującego potrzeby uwzględnienia poniesionych wcześniej wydatków – data wcześniejsza, jednak nie wcześniej niż data złożenia wniosku

 

Informacje o konkursach są ogłaszane na portalu Funding & Tender Opportunities.

Zanim wypełni się formularz aplikacyjny, należy zarejestrować się i założyć konto w bazie EU Login, a następnie przy użyciu tego samego loginu i hasła zalogować w portalu Funding&Tender Opportunities.

Jeśli nie składałeś jeszcze wniosku o dofinansowanie z Programu Kreatywna Europa i nie posiadasz numeru PIC (Participant Identification Code), zapoznaj się z zakładką FAQ – jak złożyć wniosek?

Polecamy zapoznanie się z Przewodnikiem dla aplikujących


Skills and Talent Development – dokumentacja konkursowa Funding & Tender Opportunities

 

Do 80% całkowitych kwalifikowanych kosztów działania.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com