7. edycja Studia Nowe Horyzonty

Podczas trzydniowych warsztatów odbywających się w ramach 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, 24 młodych reżyserów i producentów z 10 krajów Europy pod kierunkiem ekspertów z London Film Academy (David Pope i Patrick Fischer), producentów (Ewa Puszczyńska, Raymond Phathanavirangoon, Guillaume de Seille i Vincent Lucassen) oraz agentki sprzedaży Kasi Karwan rozmawiało o produkcji, promocji i dystrybucji filmów, a także – w trzyosobowych zespołach pod kierunkiem profesjonalistów – przygotowywali pitchingi.

Osiem zespołów wzięło udział w konkursie na najlepszą prezentację projektu, którego jury w składzie Agata Czerner (Torino Film Lab), Vincent Lucassen (Under the Milky Way), David Pope (LFA) oraz Aleksandra Leszczyńska (Last Moment Production), zdecydowało przyznać dwie osobne nagrody. Pierwsza z nich, czyli szkolenie w Londynie trafiło w ręce zespołu: Leonardo Cariglino, Joanna Malicka, Monika Majorek. Kolejna nagroda, w postaci dostępu do sprzętu postprodukcyjnego Arenberg Studio w Lille, została przyznana zespołowi: Arjuna Talwara, Teresy Czepiec i Marii Sinarskiej. Gratulujemy oraz czekamy na efekty znajomości zawartych w czasie szkolenia i kolejne etapy kariery uczestników!

Podczas Studia Nowe Horyzonty odbyła się również rozmowa z Michałem Marczakiem i Martą Golbą, reżyserem i producentką filmu „Wszystkie nieprzespane noce”, o międzynarodowej koprodukcji i karierze filmuktóry był prezentowany w międzynarodowym konkursie Nowe Horyzonty i został uhonorowany nagrodą publiczności.

Studio Nowe Horyzonty organizowane jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Creative Europe Desk Polska i London Film Academy we współpracy z Instytutem Polskim w Tel Awiwie, Rumuńskim Instytutem Kultury, Ambasadą Niderlandów, Instytutem Camoes w Warszawie, Instytutem Włoskim w Krakowie a także festiwalami: Transilvania International FF w Cluj-Nacpoca, IndieLisboa oraz Tel Aviv International Student Film Festival.

belka

Przeczytaj również: