Zapraszamy do składania wniosków w ostatnim naborze wniosków w schemacie Szkolenia dla profesjonalistów w ramach programu Kreatywna Europa. Kolejny nabór zostanie ogłoszony już po rozpoczęciu nowego programu na lata 2021-2028.
Z organizatorami szkoleń wyłonionymi w najnowszym wezwaniu podpisane zostaną umowy ramowe na okres trzech lat. To wyjątkowa sytuacja, z której warto skorzystać – dofinansowane zostaną w ten sposób aż trzy edycje najbardziej wartościowych europejskich warsztatów.
Termin składania wniosków to 26 kwietnia 2018.
Zwracamy uwagę na zmiany w schemacie:
- Wzmocnienie innowacji w zakresie developmentu treści i sposobów opowiadania: nowe formaty do wykorzystania na wszystkich platformach,
- Wykorzystanie technologii cyfrowych i nowych rozwiązań, szczególnie związanych z cyfrowymi narzędziami promocyjnymi
- Animacja – w kontekście Europejskiego Planu Animacji
- Mentoring, rozwój talentów, młodzi twórcy
- Dystrybucja cyfrowa i zaangażowanie/docieranie do młodej publiczności
- Powiązanie z instrumentami finansowymi i rozwijanie umiejętności zdobywania funduszy
- Marketing, promocja i dotarcie do publiczności
Niezwykle istotne jest włączanie do projektów profesjonalistów z krajów o niskiej zdolności produkcyjnej: Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Grecji, Węgier, Islandii, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Malty, Czarnogóry, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii. Dlatego w 2018 o dofinansowanie szkoleń dla profesjonalistów można ubiegać się w trzech działaniach: na poziomie międzynarodowym, europejskim i – to nowość – regionalnym. W działaniach regionalnych udział mogą wziąć TYLKO uczestnicy z krajów o niskiej zdolności produkcyjnej, a przyznane dofinansowanie może sięgać 80%. Na działania regionalne zostanie przeznaczone 10% całego budżetu przeznaczonego na realizację schematu.
Inne sposoby zwiększenia potencjału profesjonalistów z krajów o niskiej zdolności produkcyjnej:
- Wspieranie współpracy pomiędzy przedstawicielami grup rynków z różnych krajów (konsorcja / partnerstwa)
- Pozytywna dyskryminacja w zasadach przyznawania stypendiów (wyłącznie dla profesjonalistów z krajów o niskiej zdolności produkcyjnej).
Projekt musi rozpocząć się po podpisaniu umowy grantowej, ale na pewno przed 31 sierpnie 2019. W wyjątkowych, dobrze uzasadnionych przypadkach, projekt może rozpocząć się wcześniej (najwcześniej – w momencie złożenia wniosku).
Więcej informacji znajduje się tutaj.
Zdjęcie: EKRAN+