Magazyn Creative Europe Desk Polska 1/2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszego Magazynu Creative Europe Desk Polska 1/2017.  W bieżącym numerze podsumowujemy, relacjonujemy i zapowiadamy wydarzenia z sektorów kulturalnego, kreatywnego i audiowizualnego. Zachęcamy do zapoznania się z  częścią poświęconą naszym inicjatywom i współorganizowanym wydarzeniom m.in konferencji „Game Story II. Między filmem a grą”, organizowaną razem z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych. W tym numerze piszemy także o Akademii Doskonałego Projektu, ceremonii wręczenia Europejskiej Nagrody Literackiej, oraz trwających naborach wniosków do obszarów Platformy Europejskie i Tłumaczenia Literackie. Opowiadamy o Znaku Dziedzictwa Europejskiego, przypominamy polskie obiekty wyróżnione tym tytułem oraz przedstawiamy zabytki, które na to zasługują według internautów. W rozmowie z organizatorami podsumowujmy także Europejski Rok Kultury 2016 we Wrocławiu, a także witamy Cypr oraz  Danię jako gospodarzy tegorocznych obchodów.

W sekcji poświęconej dofinansowanym projektom pragniemy przybliżyć Państwu kulisy powstawania współfinansowanego przez nas filmu „Szlemiel”. O jego losach opowie nam Joanna Ronikier producentka filmu, która dzieli się także poradami dotyczącymi składania aplikacji w obszarze Development – projekt pojedynczy. Na kolejnych stronach przeniesiemy się do Brukseli, gdzie odbyło się Europejskie Forum Filmowe, na którym podsumowywaliśmy obchody 25-lecia programu MEDIA, oraz do Berlina, gdzie podczas Berlinale odbyły się wydarzenia towarzyszące współfinansowane przez nasz program: Co-production Market, Berlinale Talents i Schooting Stars. Za nami także szkolenie dla wnioskodawców do obszaru Tłumaczenia Literackie oraz spotkania informacyjne m.in. w Poznaniu i Wrocławiu – zachęcamy do przeczytania naszych relacji.

Na ostatnich stronach kwartalnika zamieściliśmy listę wydarzeń, projektów oraz inicjatyw dofinansowanych przez program Kreatywna Europa. Przypominamy także o trwających do 16 kwietnia konsultacjach publicznych. Wszystkie osoby działające w sektorach audiowizualnym, kulturalnym lub kreatywnym mające doświadczenie z komponentami MEDIA, Kultura oraz częścią międzysektorową już teraz zapraszamy do podzielenia się swoją opinią o Programie.

Wersja elektroniczna Magazynu znajduje się tutaj.

Życzymy przyjemnej lektury i pięknej wiosny!

 

 

Przeczytaj również: