La Poudriere zaprasza na warsztaty z rozwoju scenariusza na seriale animowane

W dniach 24 kwietnia – 7 lipca 2017 w Viborg w Danii odbędą się warsztaty Animation filmmaking: script & concept development organizowane przez La Pouderie. Celem tego 11-tygodniowego programu szkoleniowego jest rozwój pomysłów i samego scenariusza na animowany serial telewizyjny lub przewidziany do dystrybucji on-line, a także na odcinki specjalne. Scenariusz może stanowić adaptację książki lub być autorską koncepcją.

Rekrutacja na Animation filmmaking: script & concept development trwa do 27 marca 2017.

Warsztaty są skierowane do europejskich absolwentów i profesjonalistów, którzy posiadają techniczne doświadczenie w przygotowaniu projektów animowanych, storybordów, leyoutów oraz chcieliby ukierunkować swoją karierę w stronę reżyserii filmów animowanych. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie dobrych umiejętności graficznych, a także znajomość podstawowych technik grafiki 2D.

Do udziału w warsztatach zostanie zaproszonych 10-12 uczestników, którzy będą pracować w grupach 3-4 osobowych. Każdy uczestnik będzie indywidualnie oceniany i prowadzony przez grupę złożoną z 20 ekspertów. Projekty mogą być opracowywane zarówno w języku angielskim jak i francuskim.

Szczegóły dotyczące warsztatów oraz sposobu aplikacji znajdują się na stronie La Pouderie.

Warsztaty są współfinansowane przez Program Kreatywna Europa – komponent MEDIA.

Kontakt:

Annick Teninge

+ 33 4 75 82 08 08

contact@poudriere.eu

www.poudriere.eu

Przeczytaj również: