Ji.hlava International Documentary Film Festival

Został otwarty nabór filmów na Ji.hlava –  Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych. Jest to prawdziwe święto twórczego filmu dokumentalnego i największa tego typu impreza w Europie Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie stawia sobie za cel przybliżanie szerokiej publiczności filmów dokumentalnych rozumianych głównie jako unikatowe dzieła traktujące o zagadnieniach istotnych dla współczesnego świata.

W ramach festiwalu proponowanych jest kilka interesujących  programów dla dokumentalistów i producentów:

EMERGING PRODUCERS 2018  – jest flagowym wydarzeniem Jihlava International Documentary Film Festival i jedynym w swoim rodzaju projektem przeznaczonym dla producentów filmów dokumentalnych w Europie. Aplikacje można przesyłać do 31 marca 2017 roku.

 

Istnieją również dwa programy przeznaczone dla twórców z regionu Europy Środkowej i Wschodniej:

JI.HLAVA FILM Fund – program dla dokumentalistów z Europy Środkowo-Wschodniej, umożliwiający ubieganie się o wsparcie (w wysokości 16.000 euro) na postprodukcję. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 30 kwietnia 2017.

Docu TALENTS @KVIFF – prezentacja najciekawszych projektów dokumentalnych z Europy Środkowo-Wschodniej podczas Karlovy Vary IFF. Reżyserzy i producenci wybranych dokumentów pełnometrażowych będą mieli okazję do zaprezentowania swoich projektów podczas pitchingu. Ostateczny termin zgłoszeń to 30 kwietnia 2017.

Ji.hlava –  Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych jest dofinansowany przez program Kreatywna Europa – komponent MEDIA.

 

Przeczytaj również: