Games Story II – program wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji „Games Story”, która odbędzie się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik 11 kwietnia. Organizatorami wydarzenia są Creative Europe Desk Polska i Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA).

Zapisy przez formularz są otwarte do wyczerpania miejsc. Wydarzenie jest bezpłatne, do udziału zapraszamy przedstawicieli sektorów audiowizualnego i gier video.

 

plakat obrazek

 

Tematyka spotkania skupi się wokół gier video, projektów transmediowych oraz obszarów kreatywnej i udanej współpracy między światem filmu i gier. Przedstawiciele m.in. Studia Produkcyjnego Orka oraz Studia Robot Gentleman przedstawią przykłady dotychczasowych dobrych praktyk współpracy między producentami filmowymi i twórcami gier wideo, które zaowocowały hybrydowymi projektami. Podczas spotkania podjęty także zostanie temat nowych rozwiązań biznesowych. Wspólna praca nad projektami międzysektorowymi to w końcu świetna okazja, aby podpatrzeć, jak druga strona wprowadza w życie innowacje, którymi może się później cieszyć zarówno widz, jak i gracz. Dyskusję moderować będzie Jakub Marszałkowski z Fundacji Indie Games Polska.

O nowym trendzie w dziedzinie projektowania gier video – grach zaangażowanych – opowie natomiast autor bloga Jawnesny.pl i dziennikarz magazynu „PIXEL” Paweł Schreiber. „Game Story II” będzie okazją do poszerzenia sieci kontaktów branżowych i wymiany doświadczeń między producentami filmowymi, gier wideo oraz innymi reprezentantami sektora kreatywnego, a także do zaprezentowania projektów cyfrowych gier wideo, które uzyskały wsparcie programów MEDIA i Kreatywna Europa w ramach schematu Development gier wideo skierowanego do niezależnych firm europejskich.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział producenci europejskich projektów, które uzyskały wsparcie komponentu MEDIA m.in:

Stan Just – organizator Promised Land ArtFestival, R&D Manager w CD Projekt RED (Polska)

Mattias Ljungström – twórca gry „Future Unfolding”, współzałożyciel Spaces of Play (Niemcy)

Nataša Vujnović Sedlar – Kierownik Projektów i Fundraisingu, gra „Chronicles of the Overworld”, Eipix Entertainment (Serbia)

Brjann Sigurgeirsson – twórca gry „SteamWorld Heist”, dyrektor zarządzający Image & Form (Szwecja)

Mariusz Szypura – twórca gry „Transatlantic”, dyrektor zarządzający i kreatywny Telehorse (Polska)

 

Przeczytaj również: