„Starzy i szaleni” – reż. Arne Stromberg

Beneficjent AMP Polska Porembny Edward Kwota dofinansowania € 110 000 Rok dofinansowania 2014 Schemat dofinansowania Development - pakiet projektów Nr wezwania EAC/S30/2013 Strona internetowa www.porembny.com/pl

„Starzy i szaleni” to mokument poruszający istotne kwestie społeczno-ekonomiczne, jak kryzys ekonomiczny oraz wydłużająca się średnia wieku, a co za tym idzie, rosnąca populacja ludzi starszych będących na utrzymaniu państwa. Film porusza także problem ludzi młodych skupionych na własnej karierze, którzy w pogoni za kolejnymi jej etapami i wielkim światem zapominają o rodzinnym domu.

Bohaterami filmu jest para osiemdziesięciolatków – Jan i Britta. Ich dzieci już dawno zamieniły rodzinne miasto na Amerykę. Jan i Britta zostają sami, brakuje im pieniędzy nawet na najbardziej podstawowe wydatki, jak naprawa przeciekającego dachu, czy nawet jedzenie. Jedynie rozwiązanie sytuacji widzą w… więzieniu. W tym celu para organizuje napad na lokalną pocztę, a w miarę rosnącego apetytu na bank. Oba napady okazują się być sukcesem i zamiast w więzieniu Jan i Britta lądują na plaży w Puerto Rico.

 

  • Reżyseria: Arne Stromberg
  • Scenariusz: Maciej Kowalewski i Edward Porembny
  • Produkcja: AMP Polska
  • Koproducent: Miriquidi Film Production