Dzień otwarty dla przedstawicieli polskiego sektora audiowizualnego

Creative Europe Desk Polska zaprasza na otwarty wykład specjalistyczny w ramach Maia Workshops – zaawansowanych warsztatów dla europejskich producentów filmowych, jednych z najbardziej prestiżowych branżowych programów edukacyjnych w Europie. Po nim nastąpi spotkanie networkingowe. Oba wydarzenia zostaną zorganizowane na terenie zrewitalizowanego kompleksu zabytkowej łódzkiej elektrowni EC1 w Łodzi.

Uczestnicy Maia Workshops zdobywają umiejętności niezbędne do przeprowadzenia projektu audiowizualnego przez fazy developmentu, produkcji i dystrybucji pod przewodnictwem czołowych ekspertów branży filmowej. O przyjęciu do programu decyduje wartość merytoryczna projektu, z którym zgłasza się producent. Na warsztaty składają się trzy stałe sesje tematyczne w roku kalendarzowym. Każda z nich trwa 5 dni roboczych i obejmuje: case studies, ćwiczenia praktyczne, wykłady teoretyczne, prace nad projektami uczestników oraz spotkania face-to-face z tutorami i nauczycielami.

W Łodzi odbywa się cała druga sesja warsztatów o nazwie Legal & Financial Issues. Dotyczy ona strategii finansowania oraz pozyskiwania funduszy regionalnych, państwowych, europejskich, publicznych i prywatnych; umów koproducenckich; strategii finansowania; zagadnień prawa autorskiego; planowania strategicznego oraz organizacji produkcji mikro i niskobudżetowej.

22 czerwca będzie dniem otwartym dla przedstawicieli polskiego przemysłu audiowizualnego. O 10:30 na terenie zrewitalizowanego kompleksu EC1 przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi rozpocznie się wykład pod tytułem: „Cash flow & Recoupment plans: how to survive your film”, który poprowadzi Marc Bordure, Producent i Dyrektor Finansowy francuskiego studia Agat Films & Cie. Po wykładzie planowany jest networking oraz speed dating z europejskimi uczestnikami warsztatów i polskimi producentami.

Organizatorzy: Maia Workshops, Opus Film, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Łódź Film Commission.

Instytucje finansujące i Partnerzy: Polski Instytut Sztuki Filmowej, PGNiG Transatlantyk Festival, Miasto Łódź, Creative Europe Desk Polska, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Polska Komisja Filmowa.

Pobierz zaproszenie na otwarty wykład oraz spotkanie networkingowe.

Przeczytaj również: