Agenci sprzedaży EACEA/01/2016 – rezultaty

Z ogromną radością i dumą informujemy o sukcesie polskiego agenta sprzedaży Jana Naszewskiego, Dyrektora Zarządzającego New Europe Film Sales. To pierwsze dofinansowanie dla Polski w tym trudnym schemacie, w 2016 r. wymagającym spełnienia kryteriów takich, jak prawa do sprzedaży co najmniej 8 filmów w okresie od 1.01.2011 do 31.12.2015 w co najmniej 10 krajach należących do komponentu MEDIA, przy czym co najmniej trzy z nich musiały być dystrybuowane w przynajmniej trzech krajach poza krajem produkcji zgodnie z deklaracją dystrybutorów w schemacie Dystrybucja – schemat automatyczny.

Wygenerowany fundusz może zostać przeznaczony na zakup gwarancji minimalnych lub koszty związane z promocją i marketingiem niekrajowych filmów europejskich.

Oprócz Jana Naszewskiego (New Europe Film Sales), dofinansowanie otrzymało 35 agentów sprzedaży, głownie z Francji (17 projektów) i Niemiec (9 projektów). Pozostałe firmy pochodzą z Austrii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Ważnym sukcesem New Europe Film Sales w 2016 r. była międzynarodowa sprzedaż „Zjednoczonych Stanów Miłości” – filmu dofinansowanego w schemacie Development – projekt pojedynczy, wielokrotnie nagradzanego na festiwalach, w tym na Berlinale 2016. Dzięki zaangażowaniu New Europe Film Sales i dofinansowaniu z komponentu MEDIA (adresowane do dystrybutorów zainteresowanych dystrybucją niekrajowych filmów europejskich  schematy selektywny i automatyczny) 29 europejskich dystrybutorów wprowadza „Zjednoczone Stany Miłości” do kin w 23 krajach należących do programu.

Więcej informacji o wynikach naboru dla agentów sprzedaży znajduje się tutaj.

Przeczytaj również: